DAIWA

MAKARA TEKNOLOJİLERİ

MAGSEALED-BODY

Makara rotorunun ana şaftında bulunan mıknatıslanmış bir yağ keçesi ile makaranın makine dairesine, kapıyı elemanlara ve istenmeyen davetsiz misafirlere kapatan nihai koruma sağlanır. MagSeal ile makaranın iç işleyişine toz, su ve tuz girişi geçmişte kaldı.

ZAION

Bu, hafiflik ve sertliği bir araya getiren DAIWA tarafından geliştirilen yeni bir kompozit malzemedir. Ağırlıkta %25 azalma ve %150 sertlik ile birçok uygulama için çok yönlü bir malzeme önceki kompozit malzemelerle karşılaştırıldığında. Yepyeni bir karbon kompozit malzeme olan ZAION V, tüm olta balıkçılarına daha hafif ve daha güçlü makaralar getiriyor.

ATD-DRAG

Daiwa'nın Otomatik Turnuva Sürükleme özelliği, hareketsiz durumda düşük viskozite sergileyen, ancak sürtünme başladıktan hemen sonra daha viskoz hale gelen geliştirilmiş bir sürtünme gresi kullanır. Bu, ilk sürükleme başlatma ataletini azaltır ve ATD Sürükleme Sisteminin yapısal değişiklikleriyle birleştiğinde, ilk bağlantıdan itibaren daha yumuşak bir sürükleme sağlar.

AIR-ROTOR

Daha önce gelen tüm rotor sistemlerinden daha hafif, daha güçlü ve daha dengeli olan 'Air Rotor', rotor tasarımında ve işlevinde büyük bir atılım sağlar ve nihai hat silindiri desteği sunar. Zaion'dan yapılmış ve stresi ve esnemeyi azaltmak için basıncı rotorun alt kısmına dağıtan yeniden tasarlanmış bir kemere sahip olan tasarım, ağırlığı azaltırken makara hassasiyetini ve dönme dengesini arttırırken içi boş bir yapı ile daha da geliştirilmiştir.

TOUGH DIGIGEAR

Selefi Digigear'ın bir başka evrimi olan Tough Digigear, en üst düzeyde dişli hassasiyeti, dönüş düzgünlüğü ve güç sağlayan dijital olarak tasarlanmış yepyeni, makine kesimli dişli sistemimizdir.

MONOCOQUE (MQ)

MQ Body, makara tasarımını bir sonraki seviyeye taşıyor. MQ sistemi geleneksel yan plaka gerektirmez, bunun yerine doğrudan gövdeye vidalamak için bir motor plakası kullanır. Gövde kapağını yerinde tutmak için vida ihtiyacını ortadan kaldırır. MQ gövde, makaranın gücünü artırır, ayrıca gövdenin su geçirmezliğini artırır ve daha büyük çaplı bir tahrik dişlisinin takılmasına olanak tanır.

LT

LT, DAIWA'nın yeni eğirme makarası konseptidir. Bu, HAFİF ve DAYANIKLI anlamına gelir. Daiwa iplik makaralarında 'minimalist mühendislik' ile tanışın. LT Teknolojisi yeni, küçültülmüş makara boyutları sunar ancak onları her zamankinden daha güçlü kılıyor. Henüz kompakt gövde tasarımı hafifliğin mükemmel kombinasyonu için daha sağlam Digigear tahriki ve tokluk. Birini seç ve kendin için hisset.

Mühürlü Rulman

MAGSEALED yağı, makara bileşenlerini korumak ve düzgün dönüşü garanti etmek için havacılık teknolojisini kullanan manyetik bir yağdır. Yeni MAGSEALED rulmanlar, her zamankinden daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Toplar, tamamen su geçirmez bir yatak içinde kapsüllenmiştir. İç ve dış halkalar mıknatıslanmıştır ve su geçirmez ve stabil MAGSEALED yağ ile birleştirilmiştir. Kafes daha düzgün çalışır ve yabancı maddelerden korunur. Bu, makaranın ilk performansının süresiz olarak korunacağı anlamına gelir. Pürüzsüzlük, su geçirmez bir endüstriyel rulmanla kıyaslanamaz: -MAGSEALED yağı, bağlantı ihtiyacını ortadan kaldırır, yani rüzgarda herhangi bir sürtünme algılamazsınız.

Cross Wrap

Bu teknoloji, dökümde optimize edilmiş boşaltma için hattı makaranın etrafına çapraz sarar. Bu, dolaşmaları ve çizgilerin dönmesini önlemenin kesinlikle anahtarıdır.

INFINITE ANTI REVERSE

Daiwa'nın, makaraya daha az darbe ile sağlam kanca setleri için arkaya doğru kol hareketini neredeyse sıfıra sınırlayan gelişmiş sistemi. Sonuç, sapın geri çekilmesinin ortadan kaldırılması ve misinanın istenmeyen serbest bırakılmasıdır.

SILENT OSCILLATION

Sessiz Salınım, gürültüsüz çalışma için Digigear tahrik teknolojisini nemlendirme yıkamalarıyla birleştirir. Sessiz Salınım ile daha fazla dayanıklılık ve makara gürültüsünde azalma elde edilir.

AIR-BAIL

Daiwa'nın yenilikçi kefalet tasarımı, minimum ağırlıkla maksimum sertlik ve güç sağlayan içi boş boru şeklinde paslanmaz çelik bir kefeye sahiptir. Pürüzsüz, çıkıntısız bir tasarıma sahip olan ve inşaat hattı, sorunsuz hat kontrolü için Hava Kefaletinde hat silindirine doğru engellenmeden kolayca kayar.

TWIST BUSTER

Büküm Avcısı : Twist Buster toplayıcı silindir, Daiwa tarafından geliştirilmiştir ve optimum hat döşemesini garanti etmek için hassas bir şekilde alet edilmiştir. Sistem, geri alma sırasında hat kayması risklerini en aza indirir.

TWIST BUSTER II

Yeni ve geliştirilmiş hat bükümünü azaltma sistemi, hat bükülmesini daha önce hiç olmadığı kadar ortadan kaldırmak için geliştirilmiş konik hat silindiri ile hat evcilleştirmeyi başka bir seviyeye taşıyor. Florokarbon ve monoda bükülmeyi azaltmada önceki modele göre daha gelişmiş ve daha donanımlı olan Twistbuster II, çizgi bükülme kabuslarınızın cevabıdır.

ABS-LONGCAST

Geleneksel makaralarla karşılaştırıldığında, LC-ABS'nin ortalama uçuş mesafesini yaklaşık olarak arttırdığı gösterilmiştir. Azaltılmış ağırlığı ve modifiye edilmiş şekli sayesinde %5 kazanç.

ABS

Klasik silindirik makara tasarımlarının aksine, ABS makaraları, dökümde dolaşma risklerini sınırlamak için inceltilmiştir. Dahası, dudak, döküm mesafesini artırmak için sürtünmeyi azaltır.

ABS II

Klasik silindirik makara tasarımlarının aksine, ABS makaraları, dökümde dolaşma risklerini sınırlamak için inceltilmiştir. Dahası, dudak, döküm mesafesini artırmak için sürtünmeyi azaltır. Yeni ABSII tasarımı, alçıda rekor mesafelere ulaşmanıza izin verecek şekilde optimize edilmiştir.

QUICK DRAG

İpucu, bu ultra hızlı sürükleme adına! Düğmenin yarım turunda serbestten sıkı sürüklemeye geçiş. Alımdan sonra veya dövüşte anında ayarlama.

ENGINE PLATE

Gövdenin her iki yanındaki yan plakalar mekaniği korur ve makaranızın ömrünü uzatır.

CRBB

Standart paslanmaz çelik rulmanlardan 12 kat daha uzun ömürlü Daiwa'nın CRBB'leri, özel olarak işlenmiş paslanmaz çelik ve kum, ince kum, tuz kristalleri ve diğer aşındırıcıları kapatan rulman yuvasında koruyucu bir kalkan içerir. Sonuç, geleneksel yatakları tahrip eden aşındırıcı unsurlardan korunan daha uzun ömürlü bir yataktır.

CUSTOM PROJECT

RCS bileşenleri, Japonya'da üretilen orijinal Daiwa ürünleridir. Daha rahat, daha hafif ve çekici bir ürün için makaranızı kişiselleştirin

FINESSE DRAG

Düşük başlangıç atalet inceliği uygulamaları için ve dakika artımlı ayarlama ve ipeksi pürüzsüz tutarlı sürükleme basıncının gerekli olduğu yerler için tasarlanmıştır.

MACHINE CUT HANDLE

Yeni sap tasarımımız daha ince, daha kompakt ve %50 daha hafiftir.

MADE IN JAPAN

Japonya'da tasarlandı, Japonya'da üretildi

MAGNESIUM BODY

Magnezyum gövdeli makaralar, geleneksel alaşım gövdeli makaralardan önemli ölçüde daha hafiftir. Daiwa'nın magnezyum, Air Metal teknolojisi, magnezyumu tam korozyon direnci ile sonuçlanan benzersiz bir şekilde işler.

PERFECT LINE STOPPER

Tüm hat açılarından ve hafiften ağır hatlara kadar kullanılabilen yeni daha büyük dikdörtgen esnek klipsimiz.